Hashimoto – autoimmunologiczny stan zapalny tarczycy, związany z niedoczynnością tego gruczołu:

-masz problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała?
-jesteś senna? brakuje Ci energii?
-masz ogromny problem z wypadaniem włosów oraz ze skórą?
-masz podwyższony cholesterol, cierpisz na niedokrwistość, przestałaś miesiączkować?
-występują u Ciebie stany depresyjne?

To tylko kilka symptomów towarzyszących Hashimoto. Choroba niszczy Twoje relacje z najbliższymi, czujesz się źle, a oni tego nie rozumieją. Czujesz, że Twoje życie się zmienia, nie panujesz nad swoim stanem, próbowałaś coś z tym zrobić, ale czujesz, że nie potrafisz nic zmienić…

Prawidłowo dobrany system działań przeciwko rozwojowi Hashimoto jest najważniejszy . Oprócz leczenia za pomocą odpowiednich dawek hormonów ( leków ) bardzo ważne jest wsparcie dietą. Przede wszystkim nasz organizm przy chorobach o podłożu immunologicznym potrzebuje wzmocnienia !
Najczęstszym parametrem biochemicznym badanym z krwi, który diagnozuje Hashimoto jest określenie poziomu przeciwciał skierowanych przeciwko peroksydazie tarczycowej  – anty – TPO. Oczywiście analizujemy cały panel tarczycowy : TSH , Ft3, Ft4, anty-TPO, anty-Tg, aby mieć zwiększoną pewność jak funkcjonuje nasz organizm. Jednak są przypadki, w których badanie krwi zawodzi. Mimo ustabilizowanego poziomu anty- TPO choroba ta się rozwija.

Dlatego tak ważne jest, żeby nasz organizm nie walczył z dodatkowymi zaburzeniami i był na tyle silny, aby poradzić sobie z rozwojem Hashimoto. Każde wsparcie dietoterapeutyczne będzie wpływało bardzo korzystnie na nasz organizm. Specjalnie dla Was tworzymy podstawowe zalecenia dietetyczne, które usprawnią Twój organizm. Pierwsze porady dotyczące tego zaburzenia już niebawem.

Śledź nas i wdrażaj zdrowe nawyki żywieniowe, ciesz się pełnią zdrowia!